Menu

Menu

ForsideFodbold1. FODBOLD INFO2. Fodbold udvalgBørn: Små fødder / U6Børn: U06 Børn: U07 Børn: U08 Børn: U09Børn: U10Børn: U11 Børn: U12Børn: U13Unge: U14UNGE: U15Unge: U16Unge: U17Voksen: Serie 2 DamerVoksen: Serie 3 HerrerVoksen: Serie 5Voksen:VeteranerGymnastik1. Gymnastik info2. Gymnastikudvalg3. Program gymnastikopvisning lørdag d. 25.03.2017 Børn: Forældre/barnBørn: Krudtugler (5-6 år)Børn: Puslinge (3-4 år)Børn: Spring/rytme 1 (1.-2. klasse)Børn: Spring/rytme 2 (3.-5. klasse)Børn/unge: Juniormix (6. klasse og op)Voksen: CrossGYMVoksen: Glad motion for vakse voksneVoksen: Kost og EnergiVoksen: Puls og styrkeVoksen: SeniorgymnastikIdrætsgreneBadmintonBobFolkedansHåndboldKrocketLøb med NRUIPetanqueStøtteafdelingenUdvalgAnlægsudvalgBankoudvalgetOpkridtningOnline tilmeldingBadmintonafdelingenBrugervejledning online betalingFodboldafdelingenGymnastikafdelingenKrocketafdelingenLøb med NRUI - TilmeldingOnline PræmiespilPetanqueafdelingen- Om osBestyrelsenKlub FrivilligKlubhusPræmiespilSports- og ByfestGalleriMedlems login

Håndbold

2017-2018

Vores træner teams er på plads og de glæder sig til at tage imod dig ???? om du har spillet før eller ej, så er der altid plads til dig ????

Trille Trolle U4 (årgang 2013/2014/2015) Mandag 17:00-18:00 hal 3
Træner: Cecilie Jensen 42191212 og Emma Bundgaard 28572331 OPSTART UGE 34

U6 Piger/Drenge (årgang 2011/2012) Torsdag 17:00-18:00 hal 3
Træner: Margrethe Als Madsen 22911994 OPSTART UGE 37

U8 Piger/Drenge (årgang 2009/2010) Torsdag 18:15-19:15 hal 1
Træner: Pia Ditlevsen 29738977 og Johnny Pedersen 25318291 OPSTART UGE 37

U10 piger (årgang 2007/2008) Tirsdag 17:00-18:30 hal 2 og torsdag 17:00-18:00 hal 2
Træner: Jette Jensen 22130402 og Lotte Wenzelsen 28951144 OPSTART UGE 36

U10 Drenge (årgang 2007/2008) Tirsdag 17:00-18:15  hal 1 og torsdag 17:00-18:00 hal 2
Træner: Jan Skærlund 40355940 OPSTART TORSDAG UGE 38

U12 Piger (årgang 2005/2006) onsdag 18:30-20:00 hal 1
Træner: Martin Møller 23466971

U12 Drenge (årgang 2005/2006) Mandag 18:30-20:00 hal 2 og Onsdag 18:30-19:30 hal 1/2
Træner: Sven Aage Jensen 31422435 og Ulla Holm 50815484

U14 Drenge (årgang 2003/2004) Tirsdag 18:30-20:00 hal 2 og torsdag 17:00-18:15
Træner: Martin Møller 23466971 og Malene Lykke Østergaard

U14 Piger (årgang 2003/2004) Onsdag 19:30-21:00 hal 2
Træner: Oliver Schöpff 22303545 og Margrethe Als Madsen 22911994 OPSTART UGE 36

Herre senior
Tirsdag kl 20:45-22:15 hal 1 og torsdag kl 20:45-22:15 hal 1
Træner: Martin Thestrup Møller 23466971 holdleder Niels Væver

Dame senior
Tirsdag kl 19:45-21:15 og torsdag kl 19:15-20:45
Træner : Tommy Borg

 

Kontaktperson for Håndbold - Team Helle:

Tina Schultz
Tina Schultz

Tovholder
E-mail: agervig-schultz@hotmail.com
Tlf: 4110 8785
Medlem af:
NRUI Bestyrelse